Pasjonatka biznesu, zarządzania i nowych technologii. Jeżeli chcesz o coś Cię zainteresowało, chcesz doprecyzować, masz pytania albo wątpliwości – zapraszam do kontaktu

info@welovebusiness.pl 

Blog

Spiderman: Homecoming oczami lidera

spiderman homecoming lider

Bardzo lubię filmy o superbohaterach. Nie tylko dlatego, że pozwalają na lekką rozrywkę ale również dlatego, że w każdym z filmów można znaleźć wyjątkowo ciekawe elementy, które można przenieść do codziennego życia, zarówno prywatnego jak i zawodowego. Mimo, że moim ulubionym bohaterem jest Iron Man, ze Spidermanem mam chyba więcej wspólnego. Głównie dlatego, że również jestem na początku swojej kariery i doskonale rozumiem jego problemy.

Spiderman: Homecoming jest najnowszym filmem Marvela. Głównym bohaterem jest Peter Parker, nieśmiały nastolatek z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Na film można iść spokojnie całą rodziną. Jedyną sceną, która może powodować dyskomfort to widok pomnika Waszyngtona ale to chyba tylko u osób, które cierpią na lęk wysokości.

spiderman

Najlepsi liderzy cenią organizację

W filmie mamy zarówno ciocię May, Happiego jak i Pepper, dodatkowo czarny charakter w tym filmie – Adrian Toomes. Wszyscy oni są mistrzami w organizacji swojej pracy a także wspierają innych. W niektórych momentach takie wsparcie może być kluczowe. Zarówno Tony Stark, jak jego firma nie mógł by funkcjonować bez perfekcyjnej wręcz organizacji pracy. Dzięki jej bardzo wysokiemu poziomowi, nasi główni bohaterowie mogą zająć się tym, co dla nich najważniejsze.

spiderman

Młodzi liderzy potrzebują mentorów

Każdy staje się lepszy, mając u boku trenera. Stark pomagał Parkerowi w całym filmie. Dostarczył mu kostium, który pozwolił mu na wiele. Młodzi przywódcy często mylą ekscentryczność z doświadczeniem. Mentor pozwala pokonywać nieprzewidywalne trudności  jeżeli adept chce współpracować.

spiderman

Świadomość własnych ograniczeń

– Mam dość Pana Starka, traktującego mnie jak dziecko – powiedział w rozmowie  z przyjacielem Peter Parker.

-Ale Ty jesteś dzieckiem… – On zaś odpowiedział.

Liderzy muszą być pokorni. Świadomość własnych granic i ograniczeń często ma ogromne znaczenie. Młode osoby, szczególnie często, uważają, że mogą wszystko i nic ich nie ogranicza. Może jednak się zdarzyć, że to dopadnie nas prędzej czy później a upadek będzie bardzo bolesny. Dla młodych liderów największym ograniczeniem jest ich wiek i brak doświadczenia.

spiderman

Wiara we własne możliwości

Peter powiedział do Starka, że chce być taki jak on. Tony zaś odpowiedział: Chcę, żebyś był lepszy.

Jest ogromna różnica między tym, kim jesteśmy a tym co robimy. Brak kostiumu, chociaż był dla Petera ogromną stratą, pozwolił mu się nauczyć, że to co robimy jest naszym świadectwem. I to nasze działanie może zmienić otoczenie. Peter mimo braku kostiumu chciał udowodnić sam sobie, że jest w stanie osiągnąć to, co założył. Wymagało to ogromnego wysiłku ale udało się.

Moim zdaniem, o sukcesie każdego człowieka decyduje to, czy potrafi radzić sobie z porażkami czy też nie. Z pewnością rozwinę temat w innych wpisach.

spiderman

Wsparcie najbliższych

W filmie możemy zobaczyć, jak ogromne wsparcie miał Peter. Zarówno ciocia May, jak i jego przyjaciel pomagali mu w kluczowych momentach. Ciocia wspierała go podczas przygotowywań przed balem. Dzięki przyjacielowi natomiast (człowiek z centrali) Peter z sukcesem mógł realizować własne plany.

Odnosząc to do naszej codzienności, warto pamiętać, że osoby które są przy nas, robią dla nas więcej niż nam się wydaje. Samo to, że są z nami, bez względu na to, co się dzieje jest bezcenne. Udane życie prywatne jest często uznawane za najważniejszy element szczęśliwego  życia.

Z pewnością można by wskazać dużo więcej elementów, które mogłyby stanowić pewne wskazówki dla liderów, czy w ogóle ludzi biznesu. Wybrałam, w moim odczuciu, te najważniejsze. Z pewnością warto oglądać tego typu filmy. Z jednej strony mogłoby się wydawać, że to tylko bajka dla dzieci a z drugiej, naprawdę można w nich odnaleźć coś więcej.

Dodatkowe materiały

Spider-Man: Homecoming na filmweb.pl

Opublikuj komentarz